Proč se vyplatí instalace posuvných dveří?

Posuvné dveře jsou nejen pěkné, ale i funkční. Liší se materiálem z něhož jsou vyrobeny a systémem posuvu. Zjistěte, které se osvědčí ve Vašem obydlí.

Posuvné dveře mají samé výhody:

-          umožňují úsporu až jednoho metru čtverečního podlahové plochy, která je potřebná pro otevření otočných dveří.

-          výtečně se osvědčí v malých místnostech a úzkých chodbách.

-          zavřené umožňují diskrétní rozdělení místností, otevřené (zvláště ty široké) propojují prostory a vytváří tak dojem větších a světlejších interiérů.

-          dodávají místnostem dojem modernosti.


Zasouvací dveře na stěnu PETÚNIE dekor dub šedý GREKO


Kam namontovat posuvné dveře?

Pokud máte malou průchozí místnost nebo chcete z otevřeného prostoru oddělit ložnici, pracovnu či jídelnu, posuvné budou pro Vás nejvhodnějším řešením. S výběrem nejvhodnějších dveří a posuvného systému rádi poradí odborníci firmy ERKADO.
Jaké jsou oblíbené typy posuvných systémů?

-          Nástěnné

Posouvají se ve speciální hliníkové kolejnici připevněné ke zdi. Kolejnice je překrytá garnýží a její součástí je dorazový hranol, ke kterému dveře po zavření přilehnou. Obojí může být v dekoru dveří nebo kontrastní, např. dveře bílé a garnýž s dorazem v dekoru ořech. Tento systém lze použít v kombinaci s průchozí obložkovou zárubní nebo přímo na zeď, bez zárubně. Pro stabilizaci dveří se používá trn upevněný do podlahy, který je ukryt pod dveřmi a není vidět v žádné poloze otevření či zavření dveří. Na podlaze nejsou žádné jiné vodící profily a nenarušuje se tak celistvost podlahy. Tento systém umožňuje také montáž dveří dvoukřídlých, zde se nepoužije dorazový hranol.

-          Skryté ve stěně

Většinou jsou v šířce 70 – 100 cm, ale mohou být také dvoukřídlé až do šířky 2 x 90 cm (průchod 185 cm). Pro montáž dveří do stavebního pouzdra nebo do sádrokartonu nabízíme také speciální zárubně v dekorech dveří.

Pokud chcete, aby dveře byly při otevření co nejméně nápadné, využijte naši nabídku bezzárubňových pouzder.

 
Posuvné dveře ERKADO pomohou vyřešit problém s nedostatkem místa kdekoliv!