řada OPTIMA

Laminátové podlahy / řada OPTIMA

Laminátové podlahy / řada OPTIMA

Jedná se o základní řadu, její výhody najdete v hlavním popisu celé kategorie Laminátové plovoucí podlahy. Rozdíl mezi řadou Optima a Nature je v rozměru lamely. Její délka je 1218mm, šířka 197 mm s mírným 3D reliéfem lamely. Po celém obvodu lamely je moderní V-spára, která je probarvená barvou v odstínu laminátové podlahy. Díky V-spáře má podlaha příjemný a luxusní vzhled.

Přednosti celé řady Optima jsou následující:

Zvýšená tloušťka podlahy na 8,3 mm zlepšuje její pevnost a odolnost vůči prohnutí.
Nejvyšší třída zátěže 33. Tato třída srovnatelná s odolnosti dlažby. Horní vrstva obsahuje druhý nejtvrdší materiál Korund, díky kterému má laminát má nejvyšší tvrdost. Ani přetažení kovového předmětu po povrchu laminátu nezanechá škrábance.
Nejvyšší třída odolnosti AC5. Tato odolnost je určena pro kanceláře, obchodní prostory. Toho je dosaženo díky speciální vrstvě Fortis, která obsahuje korund (po diamantu je to druhý nejtvrdší materiál) a alkydový polymer, díky kterému je krytina chráněna před opotřebením, škrábancům, vlivu vysokých teplot nebo vlhkosti, špíně i agresivním čistícím prostředkům. Krytina je také odolná i vůčicigaretám a slunečnímu záření.

Výňatky ze zákona:
"Třída zátěže 33: Oblast veřejných objektů s intenzivním používáním (chodby, velkoplošné kanceláře, obchodní domy, víceúčelové haly, školní třídy), atd."
"Nejvýšší třida odolnosti AC5. Tato odolnost je určena pro kancelaře, obchodní prostory."
"AC5 Extrémní zatížení. Vhodné do všech místností včetně komerčních místností s vysokou frekvencí provozu (úřady, recepce větších hotelů)."

Strukturovaný povrch se strukturou pravého dřeva přidává laminátové podlaze přírodní vzhled.
Pod odolnou vrstvou je umístěný dekorační papír společnosti LG, který nabízí celou škálu struktur pravého dřeva.
Základ je vyrobený na bázi HDF desky technologie AquaSafe, odolné proti vlhkosti.
Maximální hmotnost až 860-920kg/m3, odpovídající evropské normě EN 14041:2004 a emisní třídě E1 (s certifikátem STES 1105005). Díky této hmotnosti a speciální poslední fixační vrstvě naši podlahu nezvládnete ručně zlomit.
Po celém obvodu lamely je moderní V-spára, která je probarvená barvou v odstínu laminátové podlahy. Díky V-spáře má podlaha příjemný a luxusní vzhled.
Zámek ARCClick pevně spojuje lamely beze škvír. Tento zámkový systém umožňuje snadné pokládání v krátké době a snižuje riziko poškození lamel.


V této kategorii nejsou žádné výrobky.