Výběr interiérových dveří.


Interiérové dveře vybírejte nejen podle vzhledu, ale i materiálu.

Současná nabídka interiérových dveří je poměrně široká, ovšem zorientovat se v ní je pro laika mnohdy nadlidský výkon. Interiérové dveře byste neměli vybírat pouze podle vzhledu, který je však také velice důležitý, zaměřte se kromě jiného i na materiál, povrchovou úpravu, ba dokonce typ zámku. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno byste měli zohlednit. Co se rozdělení týče, tak z nejširšího hlediska se rozlišují dveře rámové, deskové a masivní. Potom se ještě dělí podle zámku na vnitřní dveře BB (otvor pro dózický klíč), PZ (otvor pro cylindrickou vložku), WC (zámek s WC kličkou) a UZ (klika bez spodní rozety a otvoru pro klíč).


Interiérové dveře a jejich povrchová úprava.

Interiérové dveře oddělují vnitřní prostory, představují přístup do jednotlivých místností, izolují pokoje od nežádoucího hluku, případně udržují teplotní rozdíly. V porovnání s vchodovými dveřmi nemusí obsahovat tolik bezpečnostních prvků, ale i tak byste neměli výběr pokojových dveří brát na lehkou váhu. Podíváme se konkrétně na to, jaké povrchové úpravy má v nabídce společnost RostraDveře.

Snad nejčastěji se na trhu setkáte s povrchem označeným jako 3D Greko, neboť má velice dobrý poměr cena/kvalita. Povrch takových dveří má zvýrazněnou strukturu, která imituje skutečné dřevo, a je ošetřen ochranným lakem proti poškrábání. Používají se především v bytech a rodinných domech.

Pokud požadujete větší odolnost vůči oděru, poškrábání, ale třeba i vysokým teplotám či UV záření, sáhněte po pokojových dveřích CPL. V podstatě disponují laminátem o tloušťce 0,15 milimetrů, jenž se vyznačuje jemnou strukturou dřeva. Jsou ideální volbou do náročnějších prostor, jako jsou komerční a administrativní budovy. Dveře totiž zvládnou i méně šetrné zacházení.

Srovnatelnou odolností se chlubí také interiérové dveře s povrchovou úpravou Premium, neboť je na bázi polypropylenu. V čem je tedy rozdíl oproti CPL? Především ve struktuře, neboť pokojové dveře Premium jsou vysoce strukturované, což zvyšuje jejich estetickou hodnotu.

Jestliže hledáte nejlevnější alternativu, nabízí se vám lakované dveře, u nichž však počítejte i s velice nízkou odolností. Určitě se nedoporučují do bytů s dětmi.
Závěrem nesmíme zapomenout na UV lak, jenž se naopak dokonale hodí i do náročných podmínek. Podmaní si vás svým moderním vzhledem, dlouhou životností a přijatelnou cenou.


Druhy dveří: Interiérové dveře a jejich materiál.

Dřevěné dveře MASIV

Dále se vnitřní dveře rozlišují podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobené. Obrovské popularitě se jednoznačně těší dveře masivní, které bývají většinou z borovice se suky, případně dýhované.

Sukové dveře je sice levnější, ovšem takové dveře mohou mít i drobné vady, a proto se doporučuje ještě jejich úprava brusným papírem.

Dýhované pokojové dveře jsou dražší, zase na druhou stranu se chlubí dokonalým vzhledem.

Dveře dýhované ale i se suky lze koupit v základním provedení tj přírodní dřevo nebo v bezbarvém laku. Jelikož se tyto dveře prodávají hlavně do chatových oblastí , jsou dveře vhodné i pro další nátěr chatového kutila např. olejem, lakem, lazurou atd.

Do masivních dveří se lze vybrat ze dvou typů skel a to kůra čirá nebo matné sklo. Estetické zasklení bez použití rámečků dodá dveřím luxusní vzhled.Dveře deskové řada Standart.

Chcete se s cenou dostat co nejníže? Zvolte deskové dveře řady Standart, které nepokulhávají ani po estetické, ani po kvalitativní stránce. Ještě se deskové dveře rozdělují na dvě skupiny, a to na MDF a HDF.

Deskové dveře tvoří vnitřní rám z MDF a lepeného dřeva a pláště z HDF dále výplň papírová voština nebo plná deska Homalight – která zajistí lepší zvukovou a tepelnou izolaci.

Dveře se vyrábí ve dvou typech provedení a to s oblou nebo ostrou hranou. Oblá hrana neboli SOFT lze zakoupit v povrchové úpravě FINISH nebo 3D GREKO. Dveře s ostrou hranou neboli STANDART lze zakoupit s povrchovou úpravou LAK, CPL laminát nebo Premium.
Deskové dveře se vyrábí s mléčným sklem neboli Decormat a u nižšího modelu klasik lze použít kůra čirá. Zasklení je lemováno estetickými rámečky o různých rozměrech - většina naší konkurence používá rámeček stejných rozměrů u všech dveří a to se každému zákazníkovi nemusí zamlouvat.Dveře rámové řada Stile.

V poslední době se do popředí prodírají Rámové dveře, přičemž za přijatelnou cenu dostanete vskutku luxusní kousek, jenž se stane chloubou interiéru. Vyrábí se z plné MDF desky a pyšní se masivním rámem, kde masivní rám je silný 14cm a výplň o tloušťce 22mm. Dřevěný rám dodává větší odolnost proti kroucení.

Zvýšenou pevnost zaručí dvojité napojení komponent a to na kolíkový spoj a perodrázku. Jelikož jsou dveře těžší nežli řada standard používáme dvoučepové panty které zaručují větší nosnost dveří.

Do tohoto typu dveří se používá tvrzené mléčné sklo čili decormat nebo čiré sklo bez příplatku. Další možností pro fajnšmekry a pro ty kteří vyžadují to nejlepší a nejodolnější je zde možnost příplatkového lepeného bezpečnostního matného skla VSG.Dveře z tvrzeného skla - Celoskleněné dveře.

Pokud preferujete skleněné prvky, patrně vás zaujmou dveře z tvrzeného skla, které vtisknou místnosti punc ojedinělosti a luxusu.

Celoskleněné interiérové dveře dodají vašemu interiéru punc luxusu a jejich esteticky vzhled zaujme každou vaši návštěvu. Nejen že se opticky zvětší ale i krásně prosvětlí celá místnost.

Dveře jsou vyrobeny z vysoce odolného tvrzeného skla o tloušťce 8 mm.

Nejen že si lze vybrat v základní matné nebo čiré ale je zde možnost vybrat z velkého množství vzorů, které vypadají opravdu luxusně.